נהירת הציונים לקניית גנרטורים לחשמל ביתיים
מקורות מקומיים בשטחים הכבושים דיווחו על נהירה של ישראלים לקנות גנרטורים ביתיים לאחר ש מנכ״ל בנושא החשמל של המשטר הזהיר
הודיעו מקורות מקומיים בשטחים הכבושים, כי לאחר אזהרתו של מנכ״ל בנושא החשמל נבהלו הציונים וביממה האחרונה גברו החיפושים אחר "גנרטורים ביתיים" בגוגל ב-250%.
שאול גולדשטיין, מנכ״ל נוגה ניהול מערכות חשמל, אמר ביום רביעי בכנס המכון למחקרי ביטחון לאומי בשדרות כי חיזבאללה מסוגל להרוס בקלות את רשת החשמל של ישראל.
גולדשטיין אמר: "אחרי 72 שעות של מלחמה (עם חיזבאללה) לא נוכל יותר לספק חשמל והוא יהפוך כאן לבלתי ראוי למגורים".
הוא גם אמר שאם החשמל יינתק, כל הטלפונים הניידים יכובו לאחר 5 שעות.
הוא הוסיף: "כשנכנסתי לתפקיד והתחלתי לחקור את האיום האמיתי על משק החשמל, שאלתי את השאלה: 'נניח שטיל פוגע במשק החשמל והחשמל מנותק לשעה, שלוש שעות, 24 שעות, 48 שעות, 72 שעות, מה יקרה לישראל במצב כזה? "אחרי 72 שעות, אי אפשר יהיה לחיות בישראל".